הבלוג השישי למנייננו
אומרים לי שצריך לכתוב רק על ספרים, כי הלוא לכך נוצר, שתכיר/י את ספריי.
אני יודעת מראש שלא אוכל לעמוד בהסתגרות. הופכת עולמות הוא בלוג דעתן, כך שתקרא/י כאן גם על מעשי גינון, שמסורה לו, הסביבה, הפיזית והחברתית, הבריאות והנתיבים אליה, השואה והדרכים ממנה אל חדוות היצירה והחיים. נעים להכיר!

שנה ללא פלסטיק וניילונים, היום השני: 8.10.19


חזרתי מגיחה קטנה בשכונה. ואלה ממצאיי:

1. חיפשתי חומץ פשוט לניקוי כלים סניטריים/ תחליף לאקונומיקה. יש המון - ואף לא אחד בבקבוק זכוכית. אז קניתי במקום זאת אבקת הלבנה לכביסה, אקולוגית, שנמכרת באריזת קרטון (זו התקדמות, לא מזמן עדיין שיווקו בכלי פלסטיק).


2. חיפשתי חמאת בוטניים, לערב בבוראקס ומים - מה שאמור לסייע במלחמת ההכחדה של נמלת האש (היא המכחידה...). שוב, הכל בפלסטיק, למעט מיכל אחד, שיכול להספיק לאוכלוסייה של נמלת האש על פני כדור הארץ כולו - ויומרות כאלה גבוהות אין לי. כלומר, יש לי, אבל חסרה משאבים.


3. היום עדיין קניתי חלב סויה. יש סרטון ביוטיוב שמלמד איך לייצר לבד חלב סויה. אתחיל בכך מיד. עד שיהיה מוכן, אעזר באלה.


4. הטופו הוא מכשלה גדולה. בעצם אפשר לחשוב, הלוא הוא קיטניה משלל הקיטניות. מה רע בחומוס?

מסתבר שאפשר להתמכר לטופו...

אז אפתח בהתכתבות עם היצרנים, שיתחילו לשווק טופו במיכלי זכוכית ואיפה שרק אפשר - למכור מתוך מיכלים גדולים, במשקל, כנהוג בחנויות האסיאתיות בעולם.


5. שוב וביתר שאת עברתי בסופרמרקט כמו בחנות הטבע השכונתית - וכל מה שראיתי היה שורות שורות של ניילונים, עפים לערימות בים וביבשה.


המסקנה להיום:

ניתן לחלק את המלחמה בפסולת ארורה זו לשני חלקים. חלק ראשון, הוא מה שאני יכולה לשנות בביתי ובחלקת גני הקטנה. חלק שני הוא מה שאיני יכולה לשנות כאחת יחידה. יכולים לשנות או כחלק מקבוצה, בלחץ מלמטה, הקרוי grass roots. לחץ על התעשייה. ובלחץ על מערכות השלטון והתקנונים, שיחייבו את התעשייה והמסחר לחדול משיווק מוצרים באריזות פלסטיק וניילונים. המצב כיום הוא שמתיפיפים בגביית עשר אגורות על שקית ניילון. עבודה בעיניים. כמו הילד שראיתי בגינה הציבורית, משחק עם אביו במחבואים. ואיך התחבא בן השנתיים? כיסה על עיניו.

כאן נרשמים לעדכונים, טיפים ולחישות:
 סדנא לקריאה יוצרת

Contact ליצירת קשר

קורינה הסופרת

הוצאת חודנה

ת.ד. 53007 תל אביב 6153001

hasofferettcorinnabooks@gmail.com

מכתבים הם שמחה

© כל הזכויות שמורות לקורינה הסופרת | איורים: אוקסנה גריבינה. 

    עטיפות ספרים: סטודיו דוד טרטקובר, דנה גז ותרומת קרן מ.ק. אשר

.Copyright 2002-2019 © Corinna Hasofferett Tel-Aviv, Israel All rights reserved | Art by Oksana Grivina.

Book covers: Studio David Tartakover, Dana Gez, M. C. Esher Fund Donation